Mihelič: Vsem je znano, kdo je Maribor

Prva liga 18. Jan 202010:45 > 10:47
NK Maribor/Grega Wernig

Rene Mihelič je prvi letošnji prišlek v ekipo Maribora, čeprav bi ga težko označili za novinca, saj je ravno v Ljudskem vrtu naredil prve nogometne korake in tudi prvič resenjše opozoril nase.

Lahko rečem, da gre za nov začetek z velikim motivom. Rad bi se zahvalil vsem v klubu, da so mi izrazili zaupanje. Najlepše je doma, občutki so fenomenalni. Res sem vesel, da smo se dogovorili in komaj čakam, da se pridružim moštvu,” je ob povratku v Maribor zadovoljen Rene Mihelič. Nekdanji kapetan vijoličastih bo v spomladanskem delu lovil 14. nastop v dresu Maribora.

Vrnil sem se v zrelejših nogometnih letih. Nabralo se je dovolj izkušenj v tujini, s katerimi verjamem, da lahko pomagam moštvu k uresničitvi naslednjih ciljev. Tujina me je izoblikovala kot nogometaša in človeka, pridobil sem nova spoznanja. Zavedam se, da nisem igral v jesenskem delu. Zato si bom vsak dan prizadeval po najboljših močeh, da se dobro pripravim. K sreči je pred nami še dovolj časa, da v prihodnjih tednih pridem do želenega nivoja pripravljenosti,” Mihelič verjame, da bo začetek bojev za prvenstvene točke dočakal primerno pripravljen.

Ko je pred slabimi desetimi leti zapustil klub, je blo marsikaj drugače. Kljub temu Mihelič prav dolgo časa s prilagajanjem na delovno okolje ne bo potreboval. Klubski cilji so tako danes kot ob njegovem odhodu ostali enaki. “Poznam ustroj kluba in način dela, sodeloval sem že s trenerjem. Se pa je marsikaj spremenilo in je opazno, da je klub na višjem nivoju v vseh pogledih kot pred leti. Od nekdanjih soigralcev je tukaj Tavares, preostale dobro poznam z igrišča, nekatere iz nekdanjih nastopov v reprezentančnih selekcijah. Tudi med bivanjem v tujini sem si ogledal večino tekem Maribora v prenosih ali vsaj ob posnetkih in spremljal vse novice v povezavi s klubom. Vsem je znano, kdo je Maribor v Sloveniji. In kaj se pričakuje od Maribora. Tukaj so zbrani odlični igralci na vseh igralnih položajih, konkurenca je velika. Prišel sem, da bi si priboril minute na igrišču, da bi dobil svojo vlogo na igrišču in verjamem, da nas čaka uspešna pomlad,” je v pogovoru za uradno spletno stran slovenskih prvakov dejal Mihelič.