NK Maribor/Facebook

25.01.2020 | 17.19 > 17:22

Maribor do remija, Olimpija ostala praznih rok

Maribor in Olimpija se pospešeno pripravljata na začetek spomladanskega dela prvenstva, ki se bo začel z večnim derbijem v Ljudskem vrtu. Vijoličasti so se brez zadetkov razšli z Beltinci, medtem ko so zmaji na gostovanju na Rujevici s 4:2 klonili proti Rijeki.

Olimpija Vukušić

NK Olimpija Ljubljana

Gledalci so prvi gol na Rujevici videli v deseti minuti, ko so domači povedli po kotu iz desne strani, po katerem je z glavo streljal Darko Velkovski in žogo poslal v daljši kot gostujočega gola. Zeleno-beli so hitro izenačili. Le pet minut kasneje je Eric Boakye prodrl po desni strani in podal Luki Menalu, ta je žogo podaljšal do Anteja Vukušića, hrvaški napadalec pa je s 15 metrov natančno udaril s polvolejem.

Olimpija je v drugi polčas krenila z dvema novima igralcema, namesto Valenčiča in Jurčevića sta na zelenico pritekla Brkić in Pavlović. V prvi polovici drugega polčasa so imel več od igre domači, ki so v 56. minuti dvakrat nevarno zapretili, kapetan Olimpije Nejc Vidmar pa je dvakrat odlično posredoval.

V 65. minuti je Vidmar svoje mesto prepustil mlademu Matiji Orbaniću. Rijeka je pritisnila proti vratom Olimpije in v slabih dveh minutah dosegla dva gola. Najprej je v 66. minuti po odbitem strelu zadel Franko Andrijašević, v 68. minuti pa je na 3:1 z volejem zadel Antonio Mirko Čolak. Isti igralec je bil v 87. minuti na pravem mestu ob odbiti žogi in jo poslal v mrežo.

Končni izid tekme je v 91. minuti postavil Jucie Lupeta, ki je izkoristil predložek Michaela Pavlovića z leve strani. Zmaji bodo do 30. januarja trenirali v Ljubljani, nato pa se bodo odpravili v pripravljalno bazo v turškem Beleku.

Beltinci do remija v Ljudskem vrtu
Če je Olimpija gostovala, je Maribor v Ljudskem vrtu gostil Beltince. Vijoličasti so bili veliko podjetnejši nasprotnik od drugoligaša iz Prekmurja, a vseeno niso uspeli zatresti mreže nasprotnika. Po poškodbi je prvič letos v dresu Maribora zaigral Rok Kronaveter. Četa Darka Milaniča se bo v nedeljo odpravila v Turčijo na osrednji del priprav.