Finale slovenskega pokala prvič na Fazaneriji

Prva liga 31. Jan 202014:42 > 14:46
NZS

Radomlje – Nafta 1903, Aluminij – Mura. Polfinalna para Pokala Slovenije, ki zagotavljata, da bo v letošnjem finalu ena prvoligaška in ena drugoligaška ekipa. Na včerajšnjem zasedanju so člani izvršnega odbora NZS izbrali prizorišče, na katerem bo najboljša ekipa v tekmovanju dvignila lovoriko.

Člani izvršnega odbora so odločili, da bo finalni dan, letos že 13. maja, gostila Murska Sobota s stadionom Fazanerija. Stadion, kjer domače tekme igra Mura, sprejme skoraj 3.700 gledalcev, finalni dan Pokala Slovenije pa gosti prvič.

Sicer pa bo osvežitev letošnjega finalnega pokala nagradni sklad, ki ga bo zagotovila Nogometna zveza Slovenije. Na eni prejšnjih sej izvršnega odbora so namreč izvršniki sprejeli sklep, da se med finalista Pokala Slovenije razdeli nagrada v višini 50.000 EUR – 40.000 EUR prejme zmagovalec tekmovanja, 10.000 EUR pa finalist. (vir: NZS)