Zmaji na pripravah ugnali Dinamo iz Moskve

Prva liga 9. Feb 201723:25 > 23:31
NK Olimpija/SPS

Na pripravah za spomladanski del sezone je ljubljanska Olimpija na koncu srečanja strla ruskega nasprotnika in z goloma Roka Kronavetra ter Branka Ilića slavila z 2:0.

Moskovčani so bili v prvem polčasu nevarnejši tekmec, Olimpija pa je v 13. minuti ostala brez Nigerijca Blessinga Elekeja, ki je zaradi poškodbe gležnja odšepal z igrišča.

V drugi polčas je vstopila ista enajsterica z Vodiškom v vratih, Štiglecom, Mitrovićem, Bajrićem in Klinarjem v obrambni vrsti, Miškićem, Avramovskim in Cretujem na sredini igrišča ter z napadalno trojico Boateng, Tijanić, Babunski, ki je v nesrečni 13. minuti zamenjal poškodovanega Elekeja.

Ljubljančani so zaigrali bolje in se na koncu dokopali do zmage. Prvi zadetek je v 78. minuti dosegel Rok Kronaveter, ki je s strelom z razdalje premagal ruskega vratarja Antona Šunina, končni izid pa je v zadnjih minutah postavil novinec Branko Ilić, ki je zadel po predložku s kota.

“Glede na to, da smo v fazi uigravanja moštva, sem s predstavo svojih varovancev v določenih obdobjih tekme zadovoljen. Jasno je, da nam manjka še precej stvari, da bi uvodni krog spomladanskega dela prvenstva pričakali v optimalni formi. Na začetku tekme smo preveč spoštovali nasprotnika zaradi njegove bogate zgodovine in kakovosti, v nadaljevanju, ko smo se sprostili in začeli izvajati določene mehanizme v igri, pa tudi prihajali do zanimivih situacij pred njihovimi vrati, ki nam vlivajo dodatno samozavest za nadaljnje delo. Ko bomo pretok žoge spravili na višjo raven, bo tudi igra v napadu precej lepša za oko,” je po tekmi povedal trener Olimpije Luka Elsner.