Kronaveter za delitev točk v Ljudskem vrtu

Prva liga 22. Feb 202020:00 > 20:10
NK Maribor/Twitter

Maribor in Olimpija sta se na uvodu v spomladanski del državnega prvenstva v 21. krogu razšla brez zmagovalca, tako da imajo zmaji na vrhu lestvice še naprej štiri točke prednosti. Za goste je zadel prvi strelec prvenstva Ante Vukušić, domačim pa je točko zagotovil Rok Kronaveter.

Maribor bi se z zmago lahko povsem približal Olimpiji, medtem ko bi zmaji s slavjem v Ljudksem vrtu večnim tekmecem lahko pobegnili na velikih sedem točk prednosti. Po remiju razlika na vrhu lestvice ostajajo štiri točke, vse bližje vrhu pa je tudi Celje.

Gledalci pod Kalvarijo v uvodnih minutah niso bili priča atraktivnemu nogometu, temveč so spremljali šahovsko partijo, v kateri so eni in drugi čakali na napako nasprotnika. Prvi so na svoj račun prišli Ljubljančani v 33. minuti. Endri Čekići je iz desne strani podal v sredino, kjer se je slabo odzval debitant Luka Koblar, kar je znal izkoristiti Ante Vukušić, ki ni veliko okleval in iz nekaj metrov premagal Kenana Pirića.

Vijoličasti so izenačili v 52. minuti. Amir Dervišević je na levi strani zaposlil Rudija Požega Vancađa, ki se je spretno otresel svojega čuvaja, nato pa podal v sredino, kjer je z glavo na 1:1 izenačil Rok Kronaveter. Nekaj trenutkov kasneje je imel Tomislav Tomić na drugi strani lepo priložnost za novo vodstvo zmajev, vendar se je z obrambo izkazal Pirić.

V 64. minuti je bil znova v osrednji vlogi Kronaveter, ki je poizkusil s strelom iz okoli 25 metrov, toda vratnica je rešila Olimpijo. Maribor je imel lepo priložnost tudi štiri minute kasneje, ko Požeg Vancaš ni izkoristil napake Erica Boakeya oziroma je bil v obračunu ena na ena uspešnejši Nejc Vidmar.

Na prvi tekmi v letu 2020 v PLTS je Triglav s 3:0 odpravil zadnjeuvrščeni Rudar. Za zmago Gorenjcev so zadeli Žan Kumer, Beciri Berat in Gaber Petrić. Zmage so se veselili tudi Celjani, ki so z 2:0 odpravili prvo presenečenje jesenskega dela prvenstva Aluminij. Grofje so slavili zahvaljujoč dvema zadetkoma Mitje Lotriča.