Olimpija do prve zmage v drugem delu sezone

Prva liga 3. Mar 202017:55 > 17:57
SK

Nogometaši Olimpije so prišli do prve zmage v drugem delu sezone potem, ko so v Kidričevem z 2:1 premagali Aluminij.

S tremi točkami je moštvo iz Ljubljane po 24. krogih ohranilo prvo mesto na lestvici in je zdaj pri 47 točkah kar je štiri več kot Maribor, ki v sredo gostuje pri Celju. Kljub šestemu porazu Aluminij z 42 točkami ostaja na tretjem mestu.

Domača ekipa, ki je v letošnji sezoni že premagala Olimpijo je bila v prvem polčasu v podrejenem položaju. Vodilni zadetek za Zmaje je v 14. minuti iz prostega strela dosegel Endri Čekići.

Gostje so do prednosti dveh zadetkov prišli v 39. minuti, ko je prvi zadetek po prihodu v Olimpijo dosegel Roman Bezjak.

Aluminij je v nadaljevanju dosegel zadetek za znižanje na 2:1 potem, ko je bil v 53. minuti natančen Jure Matjašič. Toda do konca srečanja se rezultat kljub priložnostim na obeh straneh ni več spremenil.