Na SK se vrača 2. SNL, v nedeljo Krško – Krka

Prva liga 4. Mar 202016:48 > 16:59
NZS

Na Sportklubu si boste v nedeljo ogledali sosedski dvoboj Krškega in Krke.

S petkovo tekmo Drave in Nafte bodo po novembru oživela tudi drugoligaška igrišča. Vodilni Koper bo v soboto gostil Brežice, Gorica se v nedeljo odpravlja v Dob. Derbi kroga bo odigran v Radomljah, tretja ekipa lige bo gostila četrte Ravenčane.

Na Ptuju bo gostovala lendavska Nafta, ki bo spomladi pogledovala tudi proti pokalnim izzivom. Lendavčanom se ponuja priložnost, da se preko Radomelj prebijejo v veliki finale, zato bo zanimivo videti, kako se bo ekipa soočala z ligaškimi obveznostmi. Novi strateg Dejan Dončić je med zimo izgubil Stjepana Oštreka, Prekmurci pa so se v iskanju novincev znova ozrli na Madžarsko. Več o moči novih obrazov bodo povedale prve preizkušnje. Nekaj podobnega velja tudi za večino ptujskih prišlekov, med katerimi slovenska javnost najbolj pozna Nina Žuglja in Drilona Kryeziuja. V mestu ob Dravi je bilo med zimo izredno pestro, nigerijske investitorje so zamenjali Italijani, novi predsednik je Neapeljčan Salvio Passante. Tudi na Ptuju so pred nadaljevanjem zamenjali trenerja, a so to storili tik pred pričetkom spomladanskega dela prvenstva, po neprepičljivi jeseni se je poslovil Muamer Vugdalić. Se bo Drava z novim strategom povzpela višje od 11. mesta?

Derbi uvodnega kroga nadaljevanja sezone bo odigran v Radomljah. Domači “mlinarji” bodo pričakali ekipo Fužinarja, sobotna tekmeca pa na lestvici ločijo tri točke. V boljšem položaju so treti Radomljani, ki se bodo 18. marca in 8. aprila z Lendavčani udarili za pokalni finale. Ob dejstvu, da gre za spopad sosedov na ligaški razpredelnici, Radomljane in Ravenčane povezuje še eno dejstvo. Eni in drugi se bodo morali spomladi znajti brez najboljših strelcev. Žan Medved, ki si s 14 goli deli naziv prvega strelca lige, se je z Raven preselil v Bratislavo, Saša Varga pa se je po 13 jesenskih zadetkih vrnil v Srbijo in oblekel dres prvoligaša Javorja. Radomljani bodo skušali luknjo zakrpati z Oskarjem Kregarjem in izkušenim Jako Štromajerjem, še dejavnejši pa so bili na Koroškem. Na Ravne se je vrnil Ranko Moravac, Dodleka pa bo na sredini igrišča zamenjal nekdanji član Aluminija Toni Rogina. Novinca v napadu sta Matej Potokar in posojeni up Celja Juš Štusej, v obrambi pa vidna vloga čaka Grka Giannisa Tsivelekidisa.

Vodilni Koprčani bodo gostili Brežičane. Posavci se na Bonifiko odpravljajo kot 14. ekipa lige, a so na jugovzhodu države pozimi močno prevetrili svojo zasedbo. Brežice so še namreč še močneje zanesle na pomoč Olimpije, Luki Duvnjaku so se pridružili še Jure Ribič, Jurij Španja, Stefan Kričković, Ben Gasser in Adam Jakupovič. Brežičani so pred zimskim premorom remizirali z Gorico, Radomljami in Nafto, lahko prekrižajo še koprske načrte? Visokoleteči “kanarčki” zagotovo ne bodo enostaven zalogaj, saj ima Miran Srebrnič na voljo še močnejšo zasedbo kot jeseni. Na Bonifiko se je iz Krškega preselil prvi strelec lige Lovre Čirjak, konkurenco v zvezni vrsti je okrepil Timotej Dodlek, Primorci pa so svoje ambicije potrdili tudi s prihodom novega vratarja. Rimski Lazio je Kopru posodila Ivana Vargića, ki je bil z Rečani hrvaški prvak, v preteklosti pa je bil tudi del izbrane vrste svoje domovine. Koprčani so ambicije potrdili tudi s pripravami v Turčiji, kjer so iztržili štiri remije, med tekmeci je bil tudi ukrajinski prvoligaš Vorskla.

V nedeljo bosta odigrani še dve tekmi, takoj po nedeljskem kosilu si boste lahko na Sportklubu ogledali sosedski obračun Krčanov in Novomeščanov. Moč šeste in osme ekipe 2. SNL je vsaj za zdaj še manjša neznanka, saj so tako Posavci kot Dolenjci med zimo izgubili nekaj pomembnih orožij. Krški strateg Iztok Kapušin je ostal brez prvega strelca Lovra Čirjaka in izkušenega vratarja Marka Zalokarja, od Portovala pa sta se poslovila Matej Potokar in Dohyun Kim. Prvi se je pridružil Fužinarju, Korejec je v zameno za odškodnino prestopil v Domžale. Domžalčani so Krki do konca sezone odstopili Jamajčana Parrisa, v Novo mesto se je vrnil tudi Miha Vidmar, v dresu Krke pa bodo spomladi igrali še Marko in Ivan Brekalo ter Anis Jašaragić, ki je zrasel v mladinskem pogonu Domžal. Krčani bodo spomladi igrali še na močnejši hrvaški pogon, v napadu pa se bodo zanesli na novinca iz Argentine. Bruno Barranco je v pripravljalnem obdobju dosegel nekaj zadetkov.