Olimpija do remija, Mariborčani končali s porazom

Prva liga 11. Feb 201717:04 > 17:28
NK Olimpija Ljubljana

Olimpija je na drugi pripravljalni tekmi v turškem Beleku s premešano predstavo remizirala z danskim Randersom, Mariborčani pa so priprave v Turčiji sklenili s porazom proti črnogorski Budučnosti.

Trener zeleno-belih Luka Elsner je zaradi zdravstvenih težav na zelenico poslal zelo premešano enajsterico, ki so jo v glavnem sestavljali mladi upi Ljubljančanov. Mladi zmaji so se po začetni tremi dobro zoperstavili četrtouvrščeni ekipi danskega prvenstva in iztržili remi 1:1.

Tekmo so bolje začeli nogometaši Randersa. Gol za Dance je v 19. minuti po nespretnem posredovanju Jakoba Novaka dosegel Nicolai Poulsen, ki je z natančnim strelom zadel levi spodnji kot vrat Nejca Vidmarja. Prejeti zadetek je prebudil Ljubljančane, ki so v nadaljevanju prvega polčasa več poskušali s kombinatorno igro, a si večjih priložnosti niso uspeli priigrati.

Prva omembe vredna situacija pret danskimi vrati se je zgodila v 53. minuti, ko je po kotu z desne, ki ga je izvedel Rok Kronaveter, najvišje skočil Aris Zarifović, a ni bil natančen. Med 60. in 65. minuto so pri Ljubljančanih v igro vstopili Danijel Miškić, Kingsley Boateng, Kenan Bajrić in Aleksander Šeliga. Le dve minuti pozneje, torej v 67. minuti, pa je izvrstno globinsko podajo Miškića v lep zadetek z glavo pretvoril mladi vezist Matevž Turkuš. Priložnost sta do konca srečanja dobila še Daniel Avramovski in Rok Baskera, rezultat pa se ni spremenil.

NK Maribor/Drago Wernig

Na delu so bili tudi Mariborčani, ki so z dvema tekmama v dveh dneh sklenili turški del priprav. Po včerajšnjem porazu s češkim prvoligašem FC Slovačko (0:1), so vijoličasti danes izgubili še s črnogorsko Budučnostjo (1:3).

Darko Milanič je danes na igrišče poslal igralce, ki včeraj niso dobili priložnosti. Tekmo so bolje začeli Črnogorci, ki so povedli v 15. minuti, ko je zadel Raičević. V igri vijoličastih so manjkale predvsem bolj natančne podaje v zaključkih akcij, zato pravega odgovora na zaostanek ni bilo. V 32. minuti je vodstvo Budučnosti podvojil Raičković in postavil izid prvega dela.

Drugi polčas se je začel s tremi menjavami pri Mariboru. V igro je ob Irgoliču in Vujčiću prišel še Gregor Bajde, ki je v 48. minuti znižal zaostanek. Vijoličasti so nato lovili izenačenje, tekmeci pa so uspeli kaznovati eno izmed redkih napak v kazenskem prostoru Maribora in preko Mirkovića postavili končni rezultat tekme 3:1.