Olimpija niža stroške za polovico

NK Olimpija Ljubljana

Milan Mandarić je pred kratkim že namignil, da bodo v Olimpiji prislijeni v znižanje plač zaradi epidemije koronavirusa, tokrat pa tudi prešel od besed k dejanjem.

Vodstvo NK Olimpija je po izčrpni analizi stanja in pogovorih z vsemi deležniki danes sprejelo odločitev o znižanju stroškov kluba s katerim želi ustvariti model finančno vzdržnega poslovanja v trenutnih razmerah in zagotoviti pogoje za normalno nadaljevanje tekmovanja v obdobju po končanju krize,” so v uvodu Ljubljančani zapisali na spletni strani in dodali: “V izrednih razmerah v katerih se nahajamo ima klub na razpolago dobro polovico sredstev, ki so bile do sedaj namenjene za plače igralcev, strokovnega vodstva in zaposlenih v pisarni. Za vsakega izmed posameznikov so pripravljene individualne rešitve, pri čemer je vodstvo kluba vztrajalo na zahtevi, da se breme krize pravilno razporedi ob upoštevanju principa pravičnosti in uravnoteženosti ter dolgoročnih interesov kluba.”

Ukrepi veljajo od 12. marca naprej, klub pa bo njihovo veljavnost preklical po vzpostavitvi normalnih razmer. “Čas je da stisnemo zobe, priložnost da strnemo vrste in pokažemo moč tudi v teh hudih časih, ko je celotno človeštvo potisnjeno na rob življenja. Kriza bo minila in Olimpija bo spet nadaljevala svojo zmagovito pot,” je ob tem za klubsko stran dejal predsednik Olimpije Milan Mandarić.