"Zmagovalec koronavirusa v Sloveniji bo NK Maribor"

Prva liga 11. Apr 202013:47 > 14:03
NK Maribor/Drago Wernig

Sedaj že nekdanji športni direktor aktuialnih prvakov se je v velikem pogovoru za edini slovenski športni časnik razgovoril o številnih tekmah. Med drugim tudi o tem, zakaj kriza vijoličastih ne bo tako močno prizadela, kot ostale prvoligaše.

NK Maribor/Facebook

Zahovič je za EKipoSN povedal, da je njegov nekdanji klub najbolj stabilen v ligi in ga kriza s koronavirusom ne bo tako hudo prizadela: “Maribor bo največji športni zmagovalec koronavirusa. Ker je finančno tako dobro preskrbljen, da trenutne razmere ne bi smele vplivati na nič. Mislim, da bodo vsi prvoligaši imeli težave, Maribor jih po mojem mnenju ne bi smel imeti.

Nekdanji zvezdnik slovenske reprezentance je dodal, da je imel klub na takšne zadeve rpipravljene denarne rezerve: “Maribor finančno stoji zelo dobro in vsem, ki so zdaj v klubu, je treba dati veselje, upanje, spoštovanje. In njihovim družinam. Ni jih treba pošiljati na čakanje, ker so klubu dali ogromno. In zdaj je čas, da jim vrne. Ker denar je. Zdaj je treba pokazati, koliko je Maribor pripravljen narediti za njih, kar je nadvse pomembno. To je potem ljubezen do kluba, ki se širi kot koronavirus.

Mar ni nekaj najlepšega, da pride zaposlen iz kluba domov in reče družini: ‘Vsa čast Mariboru. Zaščitil nas je, ne bomo šli na čakanje, plača ostaja nespremenjena.’ Tako ali tudi tako se gradi pripadnost do kluba. Kako bo v prihodnosti, ne vem, ampak to je stvar vodstva kluba, da bo poskrbelo, kako in kaj naprej. Da bo dovolj sredstev. Tako kot smo skrbeli v preteklosti, zato smo bili tam. Nobena »kuga« nas ni mogla zaustaviti, da ne bi bili uspešni. Kar zadeva prihodnost, je koronavirus premajhen za Maribor. Treba je ostati pozitiven, dajte ljudem vero,” je še dodal Zahovič.