Maribor je nazaj!! Ekipo prvič vodil Sergej Jakirovič!

Prva liga 8. Maj 202018:28 > 18:39
NK Maribor

Nogometaši Maribora so se po 56-ih dneh premora zaradi pandemije virusa Covid 19 znova vrnili nazaj v pogon. Danes so namreč pod vodstvom novega trenerja Sergeja Jakiroviča opravili prvi trening, v povsem drugačnih okoliščinah.

Kot so zapisali na spletni strani NK Maribora: “najbolj pomembno je, da se spet začenja. In da se vzpostavljajo pogoji za ponoven zagon nogometa.”

Vsi skupaj smo komaj čakali, da se nekaj premakne in se je. Komaj čakamo, da bomo znova lahko spremljali nogomet na malih zaslonih.

Nogometaši Maribora so danes po dolgem času znova opravili trening. Le ta je minil kar na zelenici stadiona Ljudski vrt, ki je v zadnjem obdobju sameval. Tokrat so na njem po  povsem drugačnih pravilih trenirali vijoličasti. Slednje je prvič na treningu vodil novi trener Sergej Jakirovič.

Kot so zapisali v klubu pa je danes vse skupaj izgledalo nekako takole: “Prihod na stadion v zaščitnih maskah, v skladu z navodili zdravstvene komisije NZS treningi potekajo za zaprtimi vrati, po razkuževanju vseh površin in pripomočkov, treningi po skupinah, ob upoštevanju minimalne razdalje, ob nadzoru minimalnega števila trenerjev in fizioterapevtov. Dovoljen je le dotik žoge z nogo, vsak posameznik lahko uporablja le osebne plastenke oz. bidone s pijačo, slačilnica mora ostati zaklenjena, prhanje na stadionu ni dovoljeno…”

Svoje razmišljanje o vrnitvi na treninge pa je predstavil tudi novi trener Jakirovič. “Zelo smo veseli, da se je začelo tudi s treningi. To je naše življenje, brez tega dela nogometa ne moremo funkcionirati. Moj prihod v Maribor je res specifičen, potekal je v treh etapah, toda organizacija je brezhibna in klub je odlično poskrbel za vse zadeve glede na trenutne razmere. Ko se psihološko pripraviš, lahko vse prestaneš. Med samoziolacijo smo imeli veliko dela, čas je hitro minil. Ogledali smo si prejšnje tekme, se dodatno seznanili z vsakim posameznikom. Vemo, kaj je dobrega, kaj še lahko izboljšamo. Trenutno pa je najpomembnejše, da smo lahko začeli s skupnim delom.”