Trije datumi za nadaljevanje nogometa v Sloveniji

Prva liga 15. Maj 20209:52 > 9:54
NK Olimpija Ljubljana

Potem ko je vlada v sredo odločila, da bodo s 23. majem lahko znova potekala tudi tekmovanja na državni ravni, je postalo tudi jasno, da se bo v začetku junija nadaljevalo tudi nogometno državno prvenstvo, kar je razveselilo tudi predsednika Nogometne zveze Slovenije Radenka Mijatovića.

Povezano

“To je dobra novica, da se nogomet lahko začne, da se lahko igra po 23. maju. Glede na to, da so klubi nekontaktne treninge že začeli, upam, da bodo začeli tudi kontaktne prej, kot je predvideno. To bi pomenilo boljše priprave za klube in sam začetek prvenstva,” je po poročanju STA-ja dejal Radenko Mijatović in poudaril pomen zaključka prvenstva na zelenici: “Klubi si tako kot jaz zelo želijo, da bi začeli prvenstva v začetku junija. Ključno pa je, da se prvenstvo konča na igrišču in si bodo klubi prek tega izborili nastope v evropskih pokalih.”

Prvi mož NZS poudarja, da ob nenehnih testiranjih zaenkrat ne razmišljajo, ob morebitnih simptomih pa bi se moral igralec izločiti sam. Tudi v nemški Bundesligi, kjer bodo s prvenstvom nadaljevali že konec tedna, v primeru nove okužbe ne bo treba celotnemu klubu v 14-dnevno karanteno, ampak zgolj okuženemu.

Nogometna zveza Slovenije bo skupaj s klubi poiskala najbolj primeren termin za nadaljevanje prvenstva, najbolj verjetni datumi pa so 3., 6. ali 10. junija. Prvoligaški klubi so pred prekinitvijo odigrali 25 od 36 krogov. Vodi Olimpija s 50 točkami pred Celjem in Aluminijem (po 45), Mariborom (43), Muro (38), Taborom iz Sežane (29), Bravom (28), Triglavom (27), Domžalami (26) in Rudarjem iz Velenja (10).

Poleg tega se bo nadaljevalo tudi pokalno tekmovanje, ki ga spremljajte v živo na Sportklubu. Štirje polfinalisti bodo predvidoma igrali v Nacionalnem nogometnem centru na Brdu pri Kranju, tako kot v ligi tudi brez prisotnosti gledalcev. Polfinalna para sta Aluminij – Mura in Kalcer Radomlje – Nafta 1903. (vir: nzs.si)