Vsi prvoligaši uspešno do licence

Prva liga 21. Maj 20208:34 > 8:40
NZS

Komisija Nogometne zveze Slovenije za licenciranje nogometnih klubov je v sredo objavila rezultate licenčnega postopka za klube 1. SNL za sezono 2020/21. Vseh deset prosilcev uspešnih za licenco 1. SNL, devet podeljenih licenc za evropska tekmovanja.

Vlogo za pridobitev ustrezne licence za tekmovalno leto 2020/21 je pravočasno vložilo vseh deset klubov 1. SNL 2019/20. Devet klubov je vložilo tudi vlogo za pridobitev mednarodne UEFA licence (NK Tabor Sežana je vložil vlogo samo za 1. SNL). Vloge je na prvi stopnji obravnavala Komisija NZS za licenciranje nogometnih klubov.

Pri organizacijski, administrativni in strokovni podpori komisiji je aktivno sodeloval licenčni oddelek NZS. Komisija je pregledala uradno licenčno dokumentacijo in odločala ob doslednem upoštevanju Pravilnika NZS in UEFA za licenciranje nogometnih klubov, UEFA standarda, sklepov organov NZS in UEFA ter sprejela odločitve, da vsi klubi dobijo licenco za nastopanje med slovensko klubsko elito tudi za naslednjo sezono. (vir: NZS)