NK Maribor

27.05.2020 | 20.00 > 20:14

Novopečeni prvoligaš v Ljudskem vrtu do remija

NK Maribor

Nogometaši Maribora so danes opravili z drugo prijateljsko tekmo pred nadaljevanjem sezone, kjer pa niso uspeli priti do zmage proti novopečenemu prvoligašu, ekipi Kopra. Primorci so namreč v Ljudksem vrtu iztržil remi z rezultatom 2:2.

NK Maribor

Danes so nogometaši Maribora in novi trener Sergej Jakirovič prestali drugi test pred nadaljevanjem sezone. Potem, ko so pred dnevi ugnali Nafto s 3:1, se jim je tokrat zalomilo proti ekipi Kopra, ki bo v prihodnji sezoni nastopali med slovensko elito. Obračun v Ljudskem vrtu se je končal brez zmagovalca z 2:2.

Kot prvi so na tekmi povedli Primorci in sicer v 9. minuti, ko je nekdanji igralec vijoličastih Dare Vršič z natačno podajo našel Lovreta Čirjaka, ki je hitro akcijo zaključil z udarcem po tleh.

Domači so na izenačenje čakali kar nekaj časa, a je le to vendarle prišlo pred koncem polčasa v 35. minuti. Luka Zahovič, Jasmin Mešanovič in Rok Kronaveter so izpeljali hiter protinapad, ravno slednji pa je zadel za rezultat 1. polčasa.

V drugem polčasu povsem spremenjena postava Maribora in ravno ta svežina je že v 47. minuti obrodila sadove, ko je Gregor Bajde zadel po lepi podaji Andreja Kotnika.

A veselje domačih ni trajalo dolgo, saj je samo pet minut pozneje za 2:2 zadel Josip Mišič, ki je premagal nemočnega Kenana Piriča.

NK MARIBOR - 1. polčas: Handanović, Klinar, Mitrović, Rajčević, Viler, Dervišević, Cretu, Kronaveter, Požeg Vancaš, Mešanović, Zahović. 2. polčas: Pirić, Mutavčić (76' Milec), Peričić, Koblar, Kolmanič, Vrhovec, Pihler, Maher, Kotnik, Bajde, Tavares. Trener: Sergej Jakirović.

FC KOPER: Vargić, Badžim, Žužek, Cerovec, Pejić, Jozinović, Dodlek, Mišić, Čirjak, Vršič, Djermanović. Igrali so še: Bužan, Martinaga, Požrl, Jelić-Balta, Meštrić, Bešir, Baša, Hadžić, Vekić, Šolaja. Trener: Miran Srebrnič.

V soboto Maribor čaka še zadnja pripravljalna tekma pred nadaljevanjem PLTS in sicer se bodo pomerili z Bravom.