Jure Banfi

30.05.2020 | 19.32 > 19:37

Olimpija boljša od Gorice, hat-trick Vancaša

Olimpija je v prvenstveni generalki pred nadaljevanjem bojev v Sežani odpravila Gorico z 2:0. Ljubljančani so oba zadetka dosegli v drugem polčasu. Maribor je na krilih Rudija Požega Vancaša (hat-trick) v Ljudskem vrtu s 6:1 odpihnil Bravo.

Luka Menalo

NK Olimpija Ljubljana

Ljubljančani so pred nadaljevanjem prvenstva vpisali drugo zmago. Potem ko so najprej odpravili Aluminij in reizirali s Triglavom, so proti Gorici slavili z 2:0.

Mrežo Primorcev, ki bodo konec julija igrali v dodatnih kvalifikacijah proti devetouvrščeni ekipi Prve lige, je v 49. minuti po prekršku nad Stefanom Savićem z bele točke načel Luka Menalo, medtem ko je končni izid v 83. minuti postavil rezervist Jan Andrejašič.

Olimpija bo naslednjo soboto v prvi prvenstveni tekmi po epidemiji koronavirusa gostovala pri Sežani.

S predstavo pred nadaljevanjem prvenstva so lahko zadovoljni tudi v taboru Maribora, ki je bil kar s 6:1 boljši od Brava. Vijoličasti so strelske vaje začeli v 20. minuti, ko je zadel Blaž Vrhovec. Ljubljančani so izenačili po pol ure igre, ko je David Brekalo potisnil žogo v mrežo po podaji iz kota.

V 54. minuti je v polno meril Gregor Bajde, do konca srečanja pa sta mrežo Brava zatresla še Rudi Požeg Vancaš (kar trikrat, čeprav je v igro prišel šele v 60. minuti, ko je zamenjal Bajdeta) in Luka Zahović.

Aktualni prvaki bodo prvenstvo nadaljevali z gostovanjem pri Domžalah.

Celje je bilo z 2:1 boljše od Triglava, prvak druge lige Koper je s 5:1 odpravil Tabor, Rudar pa s 3:0 Jadran iz Dekanov.