Pred nadaljevanjem prvenstva še testiranje

Prva liga 2. Jun 202016:53 > 16:56
NZS.si

V petek se s tekmami 26. kroga nadaljuje slovensko nogometno državno prvenstvo, toda še preden bodo nogometaši zaslišali prvi žvižg sodnika, jih čaka še obvezno testiranje na COVID-19.

Kljub temu, da je epidemije v Sloveniji s 1. junijem tudi uradno konec in da se ukrepi sproščajo, je NZS v posvetovanju s slovensko zdravstveno stroko odločila, da se pred nadaljevanjem tekmovanja opravijo testi na COVID-19. Tesitranih bo med 30-35 članov vsakega izmed prvoligašev, to število zajema igralce s pravico nastopa in klubsko osebje, ki je med tekmo na klopi za rezervne igralce. Poleg klubov bodo testiranja opravili tudi sodniki.

Stroške testiranja bo krila Nogometna zveza Slovenije, v primeru okužbe pa bo NZS upoštevala priporočila stroke, posamezniku pa bo odrejena izolacija.

Testiranja bodo izvedena v sredo, polovica klubov bo teste opravila v Ljubljani (Olimpija, Bravo, Domžale, Tabor Sežana in Triglav), druga polovica pa v Mariboru (Maribor, Aluminij, Celje, Mura in Rudar).