Super novica – Znani rezultati testiranj na COVID-19

Prva liga 4. Jun 202015:30 > 15:36
Fotografija je simbolična.

V Mariboru in Ljubljani je včeraj potekalo testiranje prvoligašev ter sodnikov pred ponovnim zagonom tekmovanja v Prvi ligi Telekom Slovenije. Rezultati vseh testov so bili negativni, kar pomeni, da se lahko tekmovanje v petek brez težav nadaljuje.

Nogometna zveza Slovenije je v skrbi za zdravje in varnost nogometašev in ostalih deležnikov nogometnih tekem kljub končani epidemiji v Sloveniji izvedla testiranje prvoligašev in sodnikov na prisotnost COVID-19.

Novih testiranj do konca prvenstva ni predvidenih, so pa možna, v kolikor bi se epidemiološka slika v Sloveniji spremenila. V kolikor bi se v času prvenstva pojavil sum na okužbo s COVID-19, bodo odgovorne klubske službe sprejele potrebne dodatne ukrepe za ugotovitev in morebitno zajezitev okužbe.

Zdaj so izpolnjeni vsi pogoji za nadaljevanje državnega prvenstva, prva tekma Prve lige Telekom Slovenije po epidemiji COVID-19 pa bo že jutri, ko se bosta v Kidričevem pomerila Aluminij in Mura.

Prav Aluminij in Mura se bosta pomerila tudi v polfinalu Pokala Slovenije, ki bosta tako znova na delu že 9. junija. Dan zatem je na sporedu še drugi polfinale med Nafto in Radomljami, finalni obračun pa je na sporedu 24. junija.

Pokal Slovenije boste lahko spremljali samo na Sportklubu.