Remi Celja, priložnost za Olimpijo

Prva liga 20. Jun 202022:00 > 22:07
Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

V soboto sta bili odigrani dve tekmi 29. kroga domačega državnega prvensta. Bravo je bil v ljubljanskem Športnem parku Šiška boljši od Mure z minimalnim rezultatom 1:0, medtem ko sta se Celje in Tabor Sežana razšla brez zmagovalca.

Edini zadetek za zmago Brava z 1:0 proti Muri je v 57. minuti dosegel Aljoša Matko, ki je s tem prišel do 10 gola v letošnji sezoni.

Bravo je po zmagi na šestem mestu s 40 točkami, medtem ko je Mura pet točk za Mariborom, ki je na mestu, ki prinaša evropske vozovnice.

Celje je na svojem stadionu remiziralo proti Taboru iz Sežane (1:1). Gostje so povedli v 52. minuti prek Krivčića, Kerin pa je gostiteljem z golom v 70. minuti prinesel točko.

Celje je z remijem izpustilo priložnost, da se vsaj za nekaj časa povzpne na vrh lestvice. Ljubljanska Olimpija ima s tekmo manj točko prednosti in zmaji bodo upali, da bodo v Domžalah svojo prednost povečali na štiri. Tabor Sežana ima pet točk prednosti pred cono izpada.