Oduwa drzno napoveduje: Vzklikali bodo moje ime!

Prva liga 21. Feb 201715:34 > 15:46
NK Olimpija Ljubljana

Ozračje se vse bolj segreva, kapljico olja pa je na ogenj prilil še Nathan Oduwa, ki je za klubsko spletno stran strnil misli po šestih dnevih z ekipo. Nekdanji nogometaš Tottenhama se v Ljubljani izvrstno počuti in komaj čaka na Večni derbi.

Dvajsetletni krilni nogometaš Nathan Oduwa, ki je nase opozoril že na prvi tekmi v dresu Olimpije, je pred prihajajočim derbijem zelo dobro razpoložen. Strokovni štab na čelu z Luko Elsnerjem od nekdanjega nogometaša Tottenhama veliko pričakuje. Veseli jih tudi dejstvo, da je nigerijski reprezentant do 23 let odlično fizično pripravljen.

Oduwa je za klubsko spletno stran povedal, da se v Ljubljani odlično počuti, soigralci pa so ga zelo lepo sprejeli in mu že razkazali center mesta. Še posebej pa se veseli derbija: “Rekli so mi, da bo poln stadion, odlično vzdušje, zato tudi komaj čakam. Dodali so, da lahko pričakujem, da bodo navijači vrgli tudi kakšno pirotehnično sredstvo na igrišče, a tudi to je del takšnega spektakla. Podobne derbije sem že igral v Angliji, kasneje tudi na Škotskem, kjer sem igral za Rangers, vseeno pa mislim, da bo derbi z Mariborom posebno doživetje.”

Njegovo tehnično znanje je že pred prihodom zelo hvalil športni direktor Olimpije Ranko Stojić, zato se Oduwa ni mogel izogniti vprašanju o njegovih odlikah: “Sem vsestranski igralec, lahko se prilagodim zahtevam trenerja. Proti Astani sem v drugem polčasu igral v konici napada, kjer se prav tako dobro znajdem, in dosegel zadetek. Sem hiter, rad vtekam za obrambo nasprotnika.

Za konec pa je poskrbel s prav drzno napovedjo, saj je ljubljanski navijačem sporočil, da bodo že v bližnji prihodnosti vzklikali njegovo ime. Prvo priložnost, da navduši slovensko nogometno javnost, bo imel že v soboto, ko jo lahko zagode največjemu tekmecu Olimpije.