SK 1: Jutri Mura in Nafta v boj za prvo lovoriko

Prva liga 23. Jun 202010:33 > 10:38
Sportklub Slovenija

Ljubitelji slovenskega klubskega nogometa z veliko nestrpnostjo pričakujejo sredo, ko se bosta v velikem finalu Pokala Slovenije v NNC Brdo za kristalno lovoriko pomerili ekipi Nafte 1903 in Mure.

Obračun se bo pričel ob 17:30 z neposrednim televizijskim prenosom na Sportklubu, studijski del pred tekmo se začne ob 16:30. Veliki finale bo tokrat žal potekal za zaprtimi vrati zaradi vsem znanih omejitev.

V finalu marsikdo pričakuje dvoboj Davida in Goljata, saj si bosta nasproti stala predstavnik 2. slovenske nogometne lige in ekipa, ki se bori za sam vrh znotraj prvoligaške konkurence. Kljub temu dejstvu, pa se lahko nadejamo razburljive tekme, saj bo dvoboj med Nafto in Muro pravi prekmurski derbi, v katerem bodo pomembno vlogo odigrala tudi čustva. Nafta bo v finalu izdatno oslabljena, saj imajo prepoved nastopa Jaka Bizjak, Mitja Novinič in Vedran Vinko, ki so bili kaznovani na polfinalni tekmi z Radomljami. Adut Lendavčanov bi lahko bila spočitost, saj se Mura v derbi podaja iz ostrega prvoligaškega ritma tekem, medtem ko je drugoligaška sezona že zdavnaj končana.