Getty Images / Christopher Lee

28.06.2020 | 09.13

Celje diha za ovratnik Olimpiji, zdaj so pri -1

V soboto sta bili odigrani dve tekmi 30. kroga slovenskega prvenstva. Celje je na gostovanju v Kidričevem slavilo z 2:0.

Lopta, fudbal

Michael Regan/Getty Images

Nogometaši Celja imajo zdaj zgolj točko zaostanka za vodilnim moštvo na lestvici Olimpijo pri čemer imajo Ljubljančani tekmo manj.

Celje je že uvodoma prišel do prednosti. V 11. minuti je Mitja Lotrič dosegel fantastičen zadetek iz prostega strela. Šest minut kasneje pa je bil v kazenskem prostoru najbolj spreten Dario Vizinger te zadel za končnih 2:0.

V naslednjem krogu Celje gosti vroči Bravo, Aluminij pa bo doma pričakal že izpadli Rudar.

Na prvi tekmi sobotnega sporeda je Tabor v Sežani remiziral z Bravom (0:0) pa čeprav so imeli gostje od 49. minute dalje nogometaša več na zelenici.