Olimpija se je približala naslovu

Prva liga 28. Jun 202022:50 > 22:50
NK Olimpija Ljubljana

Olimpija je dobila zadnji večni derbi v letošnji sezoni. Ljubljančani so pred praznimi Stožicami z 1:0 ugnali Maribor.

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Maribor je v prestolnico prišel z dobro popotnico. Varovanci Sergeja Jakirovića so prvenstvo po dolgem odmoru pričakali v dobri formi – slavili so na prvih štirih tekmah.

Olimpija na drugi strani je najpomebnješi dvoboj v sezoni pričakala povsem negotova. Ljubljančani so na zadnji domači tekmi doživeli pravi polom proti Bravu. Grabičeva četa je bila na mestnem obračunu boljša s 5:0 in osmešila Olimpijo. Veliko stresa je prav gotovo povzročila menjava trenerja. Skender, ki je zamenjal Hadžića, je sicer dobil prvo tekmo na klopi zmajev, a kljub temu mnogi menijo, da je neodgovorno menjati trenerja pred koncem sezone.

V prvem polčasu nismo videli zadetkov. Mariboru se je poznala odstotnost najboljšega igralca Roka Kronavetra, poleg tega je bosanski strateg Požega Vancaša pustil zgolj na klopi.

Ljubljančane je v 69. minuti v vodstvo popeljal najboljši strelec lige Ante Vukušić, ki je po lepi podaji Savića žogo poslal v desni spodnji kot Handanovića. Maribor je nato prevzel pobudo, a Štajerci so zapravili kup priložnosti. Od 81. minute so gostitelji igrali z igralcem manj, saj je Matej Jug izključil Maria Jurčevića. Kljub naletom je obramba zmajev zdržala.

Hrvaški strateg Dino Skender se je veselil druge zaporedne zmage. Po Domžalah je padel še Maribor.

Olimpija je ohranila prvo mesto in se približala naslovu. Ljubljančani imajo šest krogov pred koncem 4 točke prednosti pred Celjem im Mariborom.