Celjani premagali Domžale in se približali Olimpiji

Prva liga 7. Jul 202022:03 > 22:14
NK Celje

Nogometaši Celja so na tekmi 32. kroga 1.SNL zabeležili pomembno zmago. S 4:1 so premagali Domžale in se Olimpiji prbližali na zgolj točko zaostanka.

Celjani so povedli v 37. minuti, ko je v polno meril Luka Kerin. V 42. minuti je izenačil Vujadinović in postavil izid polčasa.

Varovanci Dušana Kosića so v drugem delu igre pohodili plin. Ljubljanskega stratega je v 51. minuti raveselil Mitja Lotrić. Dvome o zmagovalcu, je v 73. minuti razblinil 2. najboljši strelec Dario Vizinger, piko na i k odlični predstavi pa je v 89. minuti z drugim zadetkom postavil Mitja Lotrić.

Olimpija bo dvoboj z Rudarjem v četrtek pričakala zgolj s točko prednosti. Celjani so se ponovno vključili v boj za naslov. Na 3. mestu je Maribor, ki bi se v primeru zmage v Sežani izenačil s Celjem.

Domžale zasedajo 7. mesto. Po dveh zaporednih zmagah je rumena družina izgubila.