NK Maribor/Grega Wernig

09.07.2020 | 23.05 > 23:19

Maribor klonil v Sežani!

NK Maribor

Nogometaši Taborja so na tekmi 32. kroga Slovenske lige demantirali Maribor in ga premagali s 4:1. Vijoličasti so še drugič letos izgubili v Sežani.

MB BRA

Twitter/NK Maribor

MB BRA

Maribor je nujno potreboval 3 točke, da bi ujel priključek v boju za naslov. Vijolice so tekmo bolje odprle in v 7. minuti prek Špira Peričića prešle v vodstvo. Veselje je trajalo zgolj minuto - ekspresno je odgovoril Doukoure. Vodilni zadetek za gostitelje je v 26. minuti  prispeval Stevanović. Češnje so vodstvo povišale še pred koncem prvega polčasa - navijače Sežane je razveselil bivši nogometaš Olimpije Erik Salkič, ki je tako nekdanjemu klubu napravil veliko uslugo.

Zadnji žebelj v krsto Maribora je zabil Leon Sever, ki je tako postavil končni izid tekme.

Maribor je trenutno na 3. mestu. Varovanci Jahirovića za vodilno Olimpijo zaostajajo za debelih 7 točk in državni naslov je brzčas izgubljen.

Tabor je osvojil zelo pomembne 3 točke v boju za obstanek. Češnje so skočile na 7. mesto in prehitele Domžale. Ekipa iz Sežane je 6 točk nad 9. mestom, ki ne zagotavlja obstanka med elito.