Ilić: Odločitev ni bila enostavna, ni prišla čez noč

Prva liga 19. Jul 202015:09 > 15:16
Getty Images

Vsega lepega je enkrat konec. 37-letni Branko Ilić, član zlate domžalske generacije, ki je leta 2007 klubu prinesla prvi naslov državnega prvaka, se je odločil, da bo nocoj zaključil dolgo in zelo uspešno kariero.

Nogometna pot ga je v preteklih letih popeljala v ligo prvakov in na svetovno prvenstvo. Ilke je odšel v Španijo, Rusijo, Izrael, Srbijo, Kazahstan, na Ciper, Japonsko in Dansko, leta 2003 pa je zaigral tudi na slovitem Anfieldu!

Zdajšnji član Domžal je v 20-letni profesionalni športni poti oblekel drese številnih klubov, za reprezentanco pa je odigral 64 tekem in nastopil na svetovnem prvenstvu leta 2010 v Južni Afriki.

Pri klubu iz Domžal so z njim opravili daljši intervju. Košček le-tega v nadaljevanju, celoten intervju pa je dosegljiv tukaj.

Ilke, nocoj boš še zadnjič stopil na igrišče v vlogi profesionalnega nogometaša. Kako je prišlo do te odločitve?

“Do odločitve, ki ni bila enostavna, ni prišlo čez noč. Že kar nekajkrat sem namreč razmišljal o tem, vendar vselej se je ponudila nekakšna priložnost in tako smo pridno vztrajali vse do danes. V tem trenutku ne znam opisati, kaj me je točno pičilo, da sem se tako odločil. Opravil sem številne pogovore tako z družino, kot tudi trenerjem in soigralci, vendar sem 99.9% odločen, da bo to moje še zadnje dejanje.”

S kakšnimi občutki se podajaš v tekmo. Kaj se ti v tem trenutku plete po glavi?

“Preprosto se vsega skupaj še ne zavedam najbolje, saj razmišljam o nocojšnji tekmi tako, kot sem o vsaki doslej. Želim si, da odigramo čim bolje in če je to le možno, tekmo tudi zmagamo. Prepričan pa sem, da bo čas pokazal svoje.”