Zadnji udeleženec Prve lige 2020-21 je Gorica

Prva liga 30. Jul 202018:30 > 18:50

Novogoričani so na povratni tekmi za popolnitev Prve lige v gosteh s 5 : 0 premagali Triglav in se s skupnim izidom 6 : 1 vračajo med prvoligaše.

Štirikratni državni prvaki se po letu odsotnosti vračajo med prvoligaško elito. Potem, ko se je prva tekma za popolnitev Prve lige v Novi Gorici končala z izidom 1 : 1, so bile »vrtnice« na gostovanju v Kranju boljše s 5 : 0 in si zagotovile skupno zmago s 6 : 1.

Dva zadetka so gostje dosegli že v prve pol ure igre. Za 1 : 0 je v 25. minuti zadel Tjaš Begić, le štiri minute kasneje pa je prednost s strelom z glavo podvojil Bede Osuji. Vsi dvomi o zmagovalcu so se razblinili med 56. in 61. minuto. Najprej je tretji gol dosegel Leon Marinič, za visokih 4 : 0 pa je pet minut kasneje zadel Rok Grudina. Za petardo v mreži Gorenjcev je v 68. minuti po krasni kombinaciji poskrbel Jaka Kolenc.

Ekipe, ki bodo v sezoni 2020-21 igrale v 30. sezoni Prve lige so: Celje, Maribor, Olimpija Ljubljana, Mura, Aluminij, Bravo, Tabor Sežana, Domžale, Koper in Gorica.