Osuji zapušča Gorico in se seli v Izrael

Prva liga 3. Avg 202014:45 > 14:47
M24.si

Gorica se je z odlično predstavo v Kranju vrnila med prvoligaške klube. V gorenjski prestolnici se je z dobro igro izkazal tudi Bede Amarachi Osuji, ki pa se po izteku pogodbe poslavlja od sinje-modrih.

V zadnji sezoni kapetan Gorice bo nogometno kariero nadaljeval v Izraelu. Prihod Nigerijca so potrdili pri Hapoelu iz Ra’anane, ki je zadnjo sezono sklenil na repu prvoligaške razpredelnice in se seli med drugoligaše.

Danes 24-letni Osuji se je v Novo Gorice preselil v začetku leta 2014. Po kaljenju v dresu tretjeligaša iz Goriških Brd je za Gorico debitiral v sezoni 2014/15, na 121 prvoligaških tekmah pa je dosegel 15 zadetkov.

V minuli sezoni je klubu pomagal v 2. SNL, z osmimi goli pa je bil med najzaslužnejšimi, da so Goričani zasedli drugo mesto. V dodatnih kvalifikacijah s Triglavom je dosegel dva zadetka.

Vir: https://www.nzs.si/novica/Kapetan_Gorice_odhaja_v_Izrael?id=50907&id_landing=&id_objekta=3