Tudi pri Aluminiju nogometaš pozitven na koronavirus

Prva liga 8. Avg 202012:12 > 12:15
NK Aluminij

Slovenski nogomet je v petek razveselila novica, da so nogometaši NK Domžal prestali testiranje za COVID-19 z negativnimi rezultati, v soboto pa so iz tabora Aluminija iz Kidričevega sporočili, da je v njihovih vrstah igralec, ki je pozitiven na COVID-19.

Povezano

Nogometaš Aluminija v zadnjih dneh sicer ni bil v stiku z moštvom, saj je zaradi procesa elektive preventivno ostal doma, včerajšnji test pa je pokazal, da je pozitiven za COVID-19.

V klubu so takoj zaustavili vse aktivnosti članskega moštva in ostale nogometaše preventivno poslali v samoizolacijo, kjer bodo počakali na navodila NIJZ.

Varnost in zdravje nogometašev sta za Nogometno zvezo Slovenije na prvem mestu, zato bodo vsi prvoligaši pred začetkom novega prvenstva testirani, kar pomeni, da bodo nogometaši Aluminija ponedeljkovo testiranje počakali v samozolaciji.

NZS je kljub pozitivnemu primeru optimistična, da so v Kidričevem primer okužbe odkrili dovolj hitro in da se bodo nogometne aktivnosti v klubu kmalu nadaljevale.

Delegiranje prvega kroga do rezultatov ponedeljkovih testov zaenkrat ostaja nespremenjeno. (vir: nzs.si)