Ogrožen evropski nastop Olimpije

Prva liga 11. Avg 202017:09 > 17:14
Print screen/SK

Celotna ekipa nogometnega kluba Olimpija mora v karanteno, potem ko so bili po zaenkrat še neuradnih, a preverjenih informacijah, trije igralci ljubljanskega kluba na testiranju pozitivni na novi koronavirus.

Vprašanje, ki se ob tem odpira je, kaj bo z evropskim nastopom zmajev. Jasno je, da bodo Ljubljančani lovili zadnji vlak, saj morajo do 27.avgusta uspešno prestati karanteno, sicer bodo avtomatični poraženci kvalifikacijske tekme za uvrstitev v Ligo Europa, kar bi bil za Olimpijo najhujši možni udarec. Časa je zelo malo, tudi če zeleno-belim uspe pravočasno prestati karanteno pa ni nobenega dvoma, da ne bodo tako dobro pripravljeni na svoj prvi letošnji evropski nastop, kot bi lahko bilo brez te nevšečnosti.

Olimpija bi se sicer v 1. krogu kvalifikacij za Ligo Europa morala pomeriti z islandskim Vikingurjem.