Milanič: Krasi nas izjemen ekipni duh

Prva liga 26. Feb 201710:52 > 11:08
Izidor Kordič

Mariborčani so včeraj z 1:0 pregamali Olimpijo in sanjsko začeli spomladanski del sezone. Trener vijoličastih je bil po tekmi zadovoljen z igro, poudaril je izjemen ekipni duh. Luka Elsner pa je mnenja, da si je Olimpija zaslužila vsaj točko.

Matic Burazer

Tekma je bila pričakovano težka, polna taktičnega boja, zato nevtralni nogometni navdušenci zagotovo niso uživali ob ogledu. Še pred začetkom srečanja smo videli tudi svečano podelitev za Vijolč’nega bojevnika – nagrada za najbolj srčnega nogometaša Maribora. Med vsemi nogometaši je največ glasov dobil Jasmin Handanović.

Gostujoči trener Luka Elsner je prepričan, da si je Olimpija včeraj zaslužila vsaj točko: Na takšnih tekmah, kjer je raven visoka, kjer je kvaliteta ekip velika in ambient tako dober, se kaznujejo majhne napake. Mi smo jo storili in odvzela nam je možnost, da bi lahko odnesli vsaj točko. Mislim, da smo si zaslužili vsaj eno. Maribor odlično izkorišča takšne priložnosti, kvalitetno stojijo in za par odstotkov so bili danes boljši.”

Zdelo se je, da je Olimpija včeraj pogrešala predvsem nekoga, ki bi lahko igro povezal, zato se je veliko omenjal Rok Kronaveter, lani najboljši posameznik v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Rok ima veliko kvaliteto in vsak trener želi imeti kvaiteto. Je v specifični situaciji, računam na ostale fante, ki so z nami. Razen enega momenta smo pokazali, predvsem v prvem polčasu, da imamo nekaj kvalitete. V zadnjih desetih minutah smo preveč paničarili, morali bi iskati predložke s strani, tako pa je prevladal občutek, da nam gori pod nogami,” je o tekmi še povedal Elsner, ki je v drugem polčasu zagotovo opazil težave z neuigranostjo.

Trener vijoličastih Darko Milanič je bil po tekmi precej bolj zadovoljen: “Prva tekma letos, pa še derbi… Skušali smo biti optimalni, zelo sem zadovoljen. Kontrola tekme je bila odlična, prvi polčas nam je to manjkalo. Fantje so se premikali kvalitetno. Krasi nas izjemen ekipni duh in nasprotniku danes nismo dovolili veliko.”

Vijoličasti so v drugem polčasu taktično nadigrali Olimpijo. Zdelo se je, kot da so tudi Mariborčani v prvih 45 minutah želeli spoznati kvaliteto novih igralcev pri Ljubljančanih in zato v prvem delu igrali bolj previdno. V nadaljevanju pa so vijoličasti pritisnili višje in na tak način tudi prišli do edinega gola na tekmi, ko je napako v obrambi Olimpije fenomenalno in v svojem slogu izkoristil Luka Zahović.

Ob polčasu sem opozarjal, da smo lahko bolj sproščeni v sprejemih. Želeli smo biti vztrajni. V prvem polčasu smo videli, da je bil nasprotnik ob pritisku v težavah. Dogovor je bil, da vztrajamo na tem,” je še povedal Milanič in se dotaknil še zmagovitega zadetka: “Nič nenavadnega ni, da je Luka vzel to žogo, to je enostavno on.