Kanarčki ob vrnitvi v 1. ligo vzeli točko Olimpiji

Prva liga 30. Avg 202019:53 > 20:03
NZS

Koper in Olimpija sta se v 2. krogu Prve lige razšla brez zmagovalca. Primorska zasedba je odigrala prvo srečanje v najvišjem domačem nogometnem rangu po treh letih odsotnosti.

Ker je bila tekma 1. kroga med Olimpijo in Gorico prestavljena zaradi primera okužbe s koronavirusom v vrstah ljubljanske ekipe, so zmaji sezono 2020/2021 odprli z gostovanjem na Bonifiki.

Bolje so tekmo začeli Koprčani, ki so v 16. minuti povedli prek Žana Žužka. Temu je z desne strani kazenskega prostora podal veteran Dare Vršič, Žužek pa je žogo z glavo preusmeril v malo mrežico.

Ljubljančani so izenačili le deset minut kasneje. Sodnik Slavko Vinčić je po padcu Dražena Bagarića v kazenskem prostoru pokazal na belo točko, strel z 11 metrov pa je v izenačenje spremenil Endri Čekiči. V drugem polčasu je bila nekoliko bližje zmagi Olimpija, a je ostalo pri 1:1.

Po reprezentančnem premoru bo Olimpija doma zaigrala z Muro, Koper pa gostuje v Gorici.