Celjani izgubili prvega napadalca – Vizinger v WAC

Prva liga 8. Sep 202010:38 > 10:46
NK Celje

Napadalec Dario Vizinger, ki je bil v lanski, za Celje šampionski sezoni, prvi strelec grofov, se seli v Avstrijo, kjer bo zaigral za Wolfsberger AC.

Vizinger je za Celje igral od sezone 2017/2018 naprej, v knežjem mestu pa na 87 tekmah dosegel 37 golov. Na klubski lestvici najboljših strelcev v PLTS si z Draganom Čadikovskim deli 6. mesto.

Drugi strelec lanske sezone v PLTS se seli v avstrijsko Bundesligo, kjer si bo nadel dres Wolfbergerja, ki je lani osvojil tretje mesto in bo letos zaigral v skupinskem delu evropske lige.

Dario Vizinger je v našem klubu pustil globok in neizbrisen pečat. NK Celje se mu ob tej priložnosti iskreno zahvaljuje za vse in mu v njegovi nadaljnji karieri želi veliko zdravja, zadetkov in uspeha,” so ob slovesu med drugim zapisali na klubski spletni strani.

Na portalu Transfemarkt.de so zapisali, da je posel vreden milijon evrov.