Sanjski debi Camoranesija na klopi Maribora

Prva liga 12. Sep 202019:14 > 19:30
Mauro Camoranesi
NK Maribor/Twitter

Mauro Camoranesi bi si težko zaželel boljšega debija na klopi Maribora, potem ko so vijoličasti v 3. krogu državnega prvenstva s 4:1 odpravili Bravo. Domžalčani v Celju slavili z 2:1.

Mauro Camoranesi je po evropskem debaklu na klopi Maribora nasledila Sergeja Jakirovića in novo poglavje v trenerski karieri začel z visoko zmago proti Bravu. Vijoličasti so večino dela opravili že v prvem polčasu, ko so dosegli tri zadetke, napovedali lepše čase v Ljudskem vrtu in si praktično že zagotovili letošnji drugi komplet prvenstvenih točk. Camoranesi je pred tekmo z Ljubljančani nekoliko premešal začetno postavo, nekateri sicer stalni člani ekipe so pristali na tribuni, a očitno je našel zmagovalni recept.

Mreža Brava se je prvič zatresla v 34. minuti, ko je s približno 20 metrov z diagonalim strelom iz desne strai lepo zadel v lanski sezoni član Brava Aljoša Matko. Samo tri minute kasneje so domači podvojili prednost. Tokrat se je med strelce vpisal Jasmin Mešanović, ki je skupaj s kapetanom Marcosom Tavaresom začel v konici napada. Napadalec iz BiH je v polno meril po slabo odbiti žogi iz kota, ko je natančno meril iz obrata z desetih metrov. Ko je v 41. minuti po podaji iz kota z glavo zadel še Nemanja Mitrović, je bilo srečanje dokončno odločeno.

Bravo se je častnega zadetka veselil v 79. minuti prek Mustafe Nukića, zadnjo besedo na srečanju pa so znova ieli domači. V vlogi podajalca je bil rezervist Mitja Viler, pred vrati pa je z glavo natačno meril povratnik v Ljudski vrt Jan Mlakar, ki je v igro prav tako prišel s klopi.

Zmaga Domžal v Celju
Brez zmage tudi po tretjem krogu ostajajo prvaki iz Celja, ki so tokrat doma klonili proti Domžalam. Za letošnjo prvo zmago gostov sta v 24. in 29. minuti zadela Matej Podlogar in Dario Kolobarić, medtem ko je edini zadetek za domače dosegel Žan Zaletel v 69. minuti. Nogometaši iz knežjega mesta so od 73. minute igrali z igralcem manj, ko je bil izključen Josip Čalušić.