Bitka za Štajersko brez zmagovalca

Prva liga 19. Sep 202020:07 > 20:20

V štajerskem derbiju, ki ga je gostil Ljudski vrt, sta se Maribor in Celje razšla brez zmagovalca. Celjani so ob polčasu vodili, na koncu je semafor kazal rezultat 2:2.

Celjani so povedli v 18. minuti, ko je v polno meril najboljši posameznik aktualnih prvakov, Mitja Lotrič ter s tem postavil tudi izid prvega polčasa, čeprav so imeli domači nekaj lepih priložnosti.

V drugem delu so varovanci Maura Camoranesija pritisnili proti vratom Celja in trud se jim je obrestoval v 57. minuti, ko je gnečo v kazenskem prostoru izrabil Jasmin Mešanović ter žogo potisnil v mrežo.

Celjani so bili nevarni iz protinapadov, pametno igro pa kronali z novim zadetkom. V 78. minuti je pred vratarja Juga sam prišel Jakob Novak in žogo poslal v daljši kot, vendar vodstvo aktualnih prvakov ni zdržalo kaj več kot 100 sekund.

Najlepši zadetek tekme je uspel rezervistu Roku Kronavetru, ki je v igro vstopil le nekaj minut pred “mojstrovino” za končni izid. V popoldanski tekmi sta se na ŽAK-u Bravo in Koper razšla brez zadetkov.

Na lestvici je še zmeraj prva Mura, ki jutri gosti Goričane, Maribor je četrti, Celje pa osmo.