Vršič in Zahović za šest točk prednosti Maribora

Prva liga 7. Mar 201717:33 > 17:51
NK Maribor/Drago Wernig

V Novi Gorici se je s tekmo med Gorico in Mariborom zaključil 23. krog Prve lige Telekom Slovenije. Vijoličasti so slavili s 4:2 in povišali prednost pred Olimpijo.

V prvih minutah so bili podjetnejši Mariborčani, ki pa so nato nekoliko popustili in bili kaznovani za preveč statično igro. Jasmin Handanović je v 13. minuti nerodno posredoval ob vtekajočemu Osiju, ki je ob kontaktu padel, hitro pa se je za enajstmetrovko odločil Dejan Balažič. Uspešno jo je izvedel Miran Burgić in Novogoričane povedel v vodstvo.

Sledil je taktičen boj na sredini igrišča, zdelo pa se je, da Mariborčani ne igrajo dovolj agresivno. Nato pa sta lepo akcijo za izenačenje izpeljala Milivoje Novaković in Dare Vršić, ki je s fantastičnim strelom premagal Grego Sorčana. Le pet minut kasneje sta že prej omenjena nogometaša izpeljala še en lep napad, spet pa se je gola razveselil Vršić in razveselil gostujočo klop.

Veliko akcije smo videli tudi v drugem delu. V 59. minuti so imeli Goričani na voljo še eno enajstmetrovko. Tokrat je z roko igral Marko Šuler, v vratih pa se je izkazal Handanović. Na 3:1 je le štiri minute kasneje povišal Luka Zahović, a gostitelji se kljub zaostanku z dvema zadetkoma niso predali.

Za pogumno igro so bili nagrajeni v 72. minuti V gneči v kazenskem prostoru se je najbolje znašel Burgić in še drugič danes zadel. Končni rezultat je v 85. minuti po podaji Mateja Palčiča z mojstrsko potezo postavil Zahović in se razveselil svojega 13. gola v letošnji sezoni PLTS.

Mariborčani so tako izkoristili darilo Olimpije, ki je v nedeljo klonila proti velenjskemu Rudarju in ušel na šest točk prednosti.