Po novi zmagi Maribora v Ljubljani minus devet

Prva liga 11. Mar 201722:05 > 22:11
Getty Images/EuroFootball

Maribor ne popušča in hiti proti novemu naslovu državnega prvaka. Vijoličasti so v 24. krogu PLTS v Ljudskem vrtu s 4:1 odpravili Aluminij in Olimpiji, ki v nedeljo gostuje pri tretjih Domžalah, pobegnili na devet točk prednosti.

Mariborčanom je pot do zmage proti neugodnemu Aluminiju v 41. minuti odprl Luka Zahović, ki je bil natančen iz sumljivo dosojene enajstmetrovke, potem ko naj bi gostje na robu kazenskega prostora nepravilno ovirali Rodriga Defendija. V drugem polčasu so zmago vijoličastih potrdili Milivoje Novaković, Dare Vršič in kapetan Marcos Tavares, ki je premešal domačo obrambo, častni zadetek za Aluminij je zabil Lovro Bizjak.

Koper je s 4:1 odpravil odpisane Radomlje, medtem ko je Gorica v Velenju slavila s 3:1.

Celotno lestvico PLTS najdete tukaj, na tem mestu pa vse rezultate 24. kroga.