Ljubljanske sanje o ubranitvi naslova umrle v Domžalah?

Prva liga 12. Mar 201718:48 > 19:05
Domžale/Facebook

Nogometaši Olimpije so očitno še zmeraj globoko v zimskem spancu. Domžale so Ljubljančane v domačem Športnem parku premagale z 1:0 in tako za zeleno-belimi zaostajajo le še tri točke. Mariborčani jurišajo proti 14. naslovu državnega prvaka, saj imajo po 24. krogu Prve Lige (PLTS) 9 točk prednosti.

Marijan Pušnik v vrstah NK Olimpije še ni prinesel pomladi. Zmaji tudi po tretjem krogu spomladanskega dela prvenstva niso vknjižili točk in so “zamrznjeni” že na 9 točka zaostanka za Mariborom.

Domžalčani so povedli v 10. minuti po uspešno izvedenem protinapadu, v katerem se je odlično znašel Jan Repas. Slednji je najprej pretental Dina Štigleca, nato je preigral še Kenana Bajrića ter z natančno odmerjenim diagonalnim strelom premmagal Nejca Vidmarja.

V ljubljanski ekipi je bil še najbolj aktiven Blessing Eleke, ki si je priigral nekaj nevarnih polpriložnosti, še najbolj vroče je bilo v 35. minuti, ko je poskus Nigerijca z glavo z golove črte odbil Matija Širok. Od prve minute je zaigral tudi Rok Kronaveter, ki so mu člani ljubljanske navijaške skupine že na ogrevanju namenili nekaj žaljivih vzklikov (kasneje pa tudi trenerju Pušniku in športnemu direktorju Ranku Stojiću).

V 37. minuti je glavni sodnik Rade Obrenović razjezil domačo klop, saj je po prekršku Kenana Bajrića nad domžalskim napadalcem Alenom Ožboltom že pokazal na belo točko, a je nato po posvetovanju s sodnikom za golom spremenil svojo odločitev.

NK Domžale/Facebook

V drugem polčasu je imela več od igre Olimpija, a gola Zmaji niso dosegli, kar pomeni, da so na treh tekmah spomladanskega dela zeleno-beli zadeli vsega dvakrat. Kaj sledi? Morda nova zamenjva trenerja? Pustimo se presenetiti…

Na drugem današnjem srečanju PLTS je Celje v gosteh s 3:2 odpravilo Krško. Grofje so že ob polčasu vodili z 2:0, v polno sta merila Lovro Cvek in Dalibor Volaš, v drugem delu pa je na 3:0 povišal Amar Rahmanović. Poraz je z dvema goloma z 11 metrov ublažil Filip Dangubić.