Pušnik vrnil Krono pa se zameril Dragonsom

Prva liga 13. Mar 201713:16 > 13:21
sportklub

Zdi se, da težavam v taboru Olimpije ni videti konca. Potem ko je Luko Elsnerja na klopi zamenjal stari/novi trener Marijan Pušnik si je slednji že s prvo potezo, da v ekipo vrne "osovraženega" Roka Kronavetra nakopal jezo Green Dragonsov, Maribor pa beži že za devet točk.

Če smo še pred večnim derbijem v Mariboru govorili, da nas čaka izjemno napet drugi del prvenstva, v katerem se bosta Maribor in Olimpija do zadnjega borila za naslov najboljšega, se zdi prvenstvo po zgolj treh odigranih krogih spomladanskega dela odločeno. Vijoličasti so nanizali tri zmage, Ljubljančani pa še čakajo na prve točke in prednost devetih točk izbrancev Darka Milaniča se zdi v tem trenuku neulovljiva za zmaje. Po porazu na večnem derbiju in Velenju so bili od Olimpije boljši še Domžalčani. Pomagala ni niti “šok terapija” z zamenjavo na trenerski klopi. Da bi bilo vse skupaj še huje, si je pred časom sicer priljubljeni Marijan Pušnik hitro nakopal jezo najzvestejših navijačev Ljubljančnov, ko se je odločil, da v ekipo vrne Roka Kronavetra.

Rekel sem, če bodo igralci zdravi, bodo igrali tisti, ki bodo tekli in se borili. Oba sta izkušena, zaslužita si, da igrata. Nista v optimalni formi, ampak tudi ostali niso nad njima. To je bila športno-strokovna odločitev. Nič več kot to,” je Korošec pojasnil svojo odločitev, ki je ob Mariborčanu na igrišče poslal tudi “odpisanega” Andraža Kirma.

Vedel sem, kam prihajam. Prišel sem delat, ostalo me ne zanima. Komentarjev je ogromno, padel sem v zgodbo od prej. Skušal sem pomiriti obe strani. Spoštujem navijače, to je njihovo mnenje. Ni fajn, če so proti ljudem v klubu, ampak tega ne jemljem osebno. Rok je dober igralec, pripeljal sem ga v Olimpijo in bil je igralec prvenstva. To je pač pravica navijačev,” je pojasnjeval Pušnik, ki je med drugim kapetanski trak odvzel Nejcu Vidmarju in ga dodelil izkušenemu Branku Iliću, kar je bila najopaznejša sprememba, ki jo je opravil po uvodnih treh treningih.

Pred nami je še 12 krogov in pokal, kjer nas čaka Maribor. Maribor ima ogromno prednost, ni pa odločeno. Mi moramo igrati drugače, Maribor bo izpustil malo točk. Nas čaka ogromno dela, pa tudi prednost Maribora je ogromna,” se Pušnik zaveda realnega stanja. (vir izjav: nogomania.com)