Kabha bo manjkal šest tednov

Prva liga 15. Mar 201712:56 > 13:04
NK Maribor/Drago Wernig

Takoj, ko je Marwan Kabha v soboto zapustil zelenico, je izgledalo, da je poškodba težje narave. Izkazalo se je, da gre za težjo poškodbo mišice v zadnji stegenski loži, zato bo Izraelec počival približno šest tednov.

Mariborčani so v drugem delu sezone svoje navijače razveseljevali le z dobrimi novicami. A po sobotnem večeru se je zdelo, da jo je Marwan Kabha težje skupil. Izraelca, ki je pomemben člen ekipe Darka Milaniča, čaka daljši premor.

Temeljiti pregled in preiskave so potrdile temne misli. “Izkazalo se je, da gre za večjo poškodbo mišice v zadnji stegenski loži, ki zahteva daljše okrevanje. Odsotnost z igrišč bo predvidoma 6 tednov,” je za klubsko spletno stran pojasnil dr. Zmago Krajnc.

Kabho čakajo terapije, s katerimi bo začel takoj, ob najbolj optimalnem scenariju pa še vedno ostaja upanje, da bi se lahko priključil ekipi še pred koncem pestrega aprilskega programa s sedmimi tekmami. Od tega tudi treh derbijev.