Celjani končali zmagoviti niz Maribora

Prva liga 18. Mar 201722:07 > 22:10
NK Maribor/Drago Wernig

Vrhunec sobotnega večera v 25. krogu PLTS je predstavljal štajerski derbi med Celjem in Mariborom. Tekma je bila zelo razburljiva, ekipi pa sta se razšli z remijem (1:1).

Mariborčani so v 7. krogu prav na Areni Petrol z zmago proti Celju s 3:0 začeli zmagoviti pohod v jesenskem delu prvenstva. Tudi tokrat so gostje bolje začeli tekmo in povedli v 6. minuti, ko je podajo Dareta Vršiča izkoristil Milivoje Novaković. Sledila je preveč zaspana igra Maribora, gostitelji pa so postajali vse nevarnejši. Gostje so bili za slabše nadaljevanje prvega polčasa kaznovani prav po zadnjem napadu Celjanov, ko je žogo v gol pospravil nekdanji napadalec Maribora Dalibor Volaš.

Drugi polčas je na začetku prinesel enakovredno predstavo, vse skupaj pa je v 54. minuti presekala izključitev Barišića, ki je upravičeno prejel še drugi rumeni karton. Mariborčani so z igralcem več pritiskali, a je vse poskuse vijoličastih odbil vratar Celja Matic Kotnik, ki je imel svoj dan. Do konca tekme so se napadi gostov vrstili, najbližje zadetku pa so vseeno bili gostitelji, ki so pretili iz protinapadov. Po enem izmed njih je prečko z izvrstnim strelom od daleč zatresel Jucie Lupeta, žoge se je dotaknil tudi Jasmin Handanović in rešil zagotov zadetek. Vijoličasti so v zaključkih napadov preveč komplicirali in niso znali kronati številčne premoči, končal pa se je tudi niz zmag v spomladanskem delu.

Na popoldanskih tekmah je Gorica s 3:1 ugnala Domžale, Krško pa je v gosteh z 2:0 ugnalo Radomlje. Jutri sta na sporedu še dve tekmi. Ob 15:00 se bosta pomerila Aluminij in Rudar, krog pa zaključuje Olimpija, ki ob 16:55 gosti Koper. Z zmago bi Ljubljančani lahko stopili prednost Maribora na sedem točk.