Zahovič: "Marca še nihče ni bil prvak!"

Prva liga 22. Mar 201720:48 > 20:52
NK Maribor/Facebook

Športni direktor NK Maribora Zlatko Zahovič je v intervjuju za spletno stran kluba pohvalil zimske priprave, kjer forma ni bila naravnana le na eno tekmo, ampak na maraton, kot je prvenstvo. Uspešen spomladanski start na dobrih zimskih temeljih je prinesel tudi prednost devetih točk na lestvici.

A naslov prvaka še ni osvojen, opozarja Zahovič. “Nikakor ne smemo sprejeti razmišljanja tistih, ki menijo, da je prvenstvo končano. Še zdaleč ni. V marcu še nihče ni bil prvak. Vsako tovrstno mnenje je prepovedano, s strani klubskega vodstva in med igralci. Smo dovolj izkušeni in smo dovolj že prestali, da gredo takšne zadeve mimo nas. Resno se moramo lotiti vsake naslednje tekme, vsakega nasprotnika. Ne glede na veliko prednost se zavedamo, da smo do +9 prišli s trdim delom, veliko odrekanja in truda. Nikakor si ne nameravamo pripenjati medalj, preden si jih ne zaslužimo. Zaslužiš pa si jih, ko si tudi matematično prvak. Kakor smo pridobili teh 9 točk prednosti, jih lahko tudi izgubimo,” je Zlatko Zahovič povedal za NK Maribor.

Športni direktor najuspešnejšega slovenskega nogometnega kolektiva je zadovoljen pred z odzivomo po zmagi na derbiju: “Strokovno vodstvo je načrtovalo aktivnosti za celotno pomlad, nikakor nismo stavili vsega na prvo tekmo in derbi. Namen je dosežen, ekipa se dviguje iz tedna v teden. To je pa šele prvi korak na poti do uresničitve cilja, naslednji sledijo. Brez žrtvovanja ne bo šlo, lahkomiselnosti ni v genskem zapisu našega kluba. Zavedamo se, da nas čaka še veliko dela, s številnimi zahtevnimi preizkušnjami.”

NK Maribor

Nekdanji slovenski reprezentant še poudarja, da bodo vsi, ki so imeli v prejšnjih tekmah manjšo minutažo, prišli na svoj račun. “Razumljivo je, da so pri takšnem ritmu rotacije več kot potrebne. Širina kadra in kvaliteta mladih, tudi tistih iz nogometne šole, nam to omogoča. Ne glede na pomen tekem bodo tudi naši mladi igralci dobivali priložnost. Ali bo šlo za polfinale pokala, ali za prvenstveno tekmo, imajo zaupanje vseh v klubu. Gledamo kratkoročno in dolgoročno. Si želimo, hočemo in zmoremo imeti najboljše rezultate, toda včasih ni le rezultat najpomembnejši,” še dodaja Zahovič.