Milanič: Vzeli smo tri, gremo naprej

Prva liga 30. Mar 201716:44 > 16:52
NK Maribor/Drago Wernig

Maribor je včeraj z ne najbolj prepričljivo predstavo z 1:0 ugnal Radomlje in po novem spodrsljaju Olimpije še povišal prednost na lestvici Prve lige Telekom Slovenije. Vijoličasti so bili z novimi tremi točkami zelo zadovoljni.

Povedli smo s hitrim zadetkom po izredno lepi akciji. Verjeli smo, da bomo potem z našim pritiskom tekmo pripeljali v mirne vode, vendar je dvojni zid nasprotnika to onemogočil. Pričakovali, želeli smo si, da bi zabili še kakšen gol in bi nasprotnik prišel višje, poskušal nekaj odigrati ter bi nam puščal več prostora za napadalne akcije. Temu ni bilo tako, predvsem v prvem polčasu so bili gostje zelo obrambno usmerjeni in ne glede na situacijo na lestvici niso želeli preveč tvegati,” je v komentarju tekme proti Radomljam dejal Darko Milanič.

Za novo zmago in nadaljevanje uspešne spomladanske serije brez poraza je tokrat zadostoval le en zadetek v mreži nasprotnika. Trener vijoličastih je v kljub le enemu golu v napadu videl dobro igro: “Ko smo menjali ritem in imeli hiter pretok žoge, se je videlo, da smo zelo nevarni. Tako smo prišli do zadetka Vršiča in priložnosti Zahovića. Dogovorili smo se, da v drugem polčasu spet dvignemo ritem, da smo živahnejši in gre žoga hitreje, vendar nam to ni uspelo. Toda najpomembnejše je, da smo pripeljali tekmo do želenega razpleta. Štejejo le točke, vzeli smo tri in gremo naprej. Zadovoljni z doseženim, a obenem že osredotočeni na naslednjo preizkušnjo.

Zaradi težav s poškodbami in kartoni je priložnost v začetni enajsterici dobil šele 18-letni Sandi Ogrinec, ki je po trenerjevem mnenju dobro izkoristil ponujene minute: “Pri teh letih, tako mlad, igrati za prvo moštvo Maribora, kjer je prisoten večji pritisk kot drugod, je zanj odlična stvar.

V ekipi Maribora so včeraj manjkali Marwan Kabha, Aleks Pihler in Damjan Bohar, kar je pomenilo skoraj povsem spremenjeno zvezno vrsto. Tudi to po Milaničevem mnenju vplivalo na potek tekme: “Jasno je, da se zvezna vrsta, ko je tako spremenjena, mora ujeti. Da potrebuje skupne minute. Dobro je, da Sandi in tudi Hotić dobita priložnost od prve minute ter se zavedata, da zmoreta. Lahko bi bilo v določenih trenutkih tudi boljše, razumljivo bo skozi tekme še treba dobiti občutek, da bodo sprejemi žoge uspešnejši in odločitve na igrišču boljše, vendar je bil pristop pravi.