Krško zaustavilo Maribor

Prva liga 1. Apr 201722:13 > 22:19
NK Maribor/Drago Wernig

Mariborčani so z remijem proti Krškemu svojo prednost pred Olimpijo in Domžalami povišali na 13 točk. Domžale zmage proti Celju zapravile v zadnjih minutah, Olimpija jutri gostuje v Kidričevem.

Mariborčani so bili na gostovanju proti Krškemu, kjer je bil spet pravi nogometni praznik, sicer boljši nasprotnik in bi si verjetno zaslužili zmago, a jih je v obup spravljal predvsem domači vratar Marko Zalokar.

Krčani so v 29. minuti prišli do vodstva, ko je enajstmetrovko rutinirano izvedel prvi strelec Posavcev Filip Dangubić. Gostje so izenačili še pred koncem prvega dela, dobro spomladansko formo je z zadetkom potrdil Dare Vršić.

V drugem polčasu so Mariborčani želeli priti do drugega zadetka, a jim nikakor ni uspelo. V sodniškem dodatku sta do lepih priložnosti prišla Novaković in Tavares, oba pa sta bila neuspešna.

Že popoldan sta se v Celju domača ekipa in Domžale razšla brez zmagovalca (1:1), tako kot tudi primorska rivala Gorica in Koper, ki sta se razšla brez zmagovalca.

Jutri ob 16h Olimpija gostuje pri Aluminiju, dve uri kasneje pa Rudar pri Radomljah.