Zmajem ognja zmanjkalo tudi v Kidričevem

Prva liga 2. Apr 201717:43 > 17:50
NK Olimpija/Facebook

Nogometaši Olimpije so v 27. krogu Prve lige gostovali v Kidričevem pri Aluminiju, kjer niso uspeli prekiniti spomladanske suše. Aluminij je slavil z 2:1 in tako zmaji tudi po šestih tekmah drugega dela ostajajo brez zmage (in samo eno točko).

Pred okoli 800 gledalci so Ljubljančani v 39. minuti povedli z 0:1. Po desni je prodrl Andraž Kirm in podal v sredino, Leon Benko in žogo le potisnil čez črto. V 77. minuti je z nekaj metrov izenačil Blaž Kramer, ki je v mrežo pospravil žogo po podaji Lovra Bizjaka z leve strani.

Le šest minut pozneje pa so gostitelji zadeli še enkrat. S 14 metrov je z desne strani kazenskega prostora z diagonalnim strelom v zgornji kot lepo meril rezervist Žiga Škoflek. Do konca so rdeče-beli odbili vse poskuse Ljubljančanov in se veselili velikega skalpa.

Olimpija je po 27. krogu DP na tretjem mestu z enakim številom točk, kot drugouvrščene Domžale, Aluminij pa je deveti s štirimi točkami zaostanka za Rudarjem.

Ta je v zadnji tekmi 27. kroga v Radomljah suvereno opravil nedeljsko nalogo in zmagal 5:1. Blestel je John Mary s tremi goli (v razmaku štirih minut)!