Benko junak velikega povratka Olimpije

Prva liga 5. Apr 201722:04 > 22:10
NK Olimpija Ljubljana

Olimpija je na prvi polfinalni tekmi Pokala Slovenije v Stožicah z 2:1 odpravila večne rivale iz Maribora, potem ko je Leon Benko z dvema zadetkoma poskrbel za preobrat. Za vijoličaste je zadel Dare Vršič. Odločitev o potniku v veliki finale bo padla naslednji teden v Ljudskem vrtu.

Preobrat Olimpije je v zadnjih minutah skreiral Leon Benko, ki je dosegel oba gola za državne prvake. Spremljali smo bolj miren začetek tekme, v katerem je imela Olimpija žogo več v svoji posesti, na prvo priložnost pa smo čakali do 14. minute. Takrat so bili Ljubljančani blizu vodilnemu zadetku. Najprej je sprožil Denis Klinar, odbitek pa je v mrežo želel pospraviti Benka, a se je v obeh primerih izkazal vratar Maribora Matko obradović. V naslednjih minutah smo videli še nekaj poskusov zmajev, predvsem po podajah s strani v kazenski prostor in strelov z razdalje.

Takoj na začetku drugega polčasa so gostje prišli do vodilnega zadetka, ko je po lepi akciji in podaji Luke Zahovića v polno meril Dare Vršič. Vijoličasti so po vodilnem zadetku nekoliko padli v igri, Ljubljančani pa so na drugi strani postajali vse bolj konkretni. Najprej je v 81. minuti Benko s škarjicami fantastično izenačil na 1:1, nekaj trenutkov zatem mu je nov zadetek preprečil gostujoči vratar, v naslednjem napadu pa je bil tudi on nemočen. Benko se je po podaji Avramovskega dokopal do žoge pred golom Maribora in jo iz neposredne bližine poslal v mrežo.

Povratni obračun polfinala Pokala Slovenije v Mariboru nas čaka naslednjo sredo.