Milanič: Skrbi me, da smo tako popustili

Prva liga 6. Apr 201712:28 > 12:37

Mariborčani so bili včeraj na prvi polfinalni tekmi slovenskega pokala proti Olimpiji v odličnem položaju, a so v končnici tekme povsem popustili in izgubili prvo uradno tekmo v letu 2017. Ljubljančani so ponujeno izkoristili in prišli do zmage z 2:1.

Darko Milanič je v prvi izjavi po zadnjem sodniškem žvižgu izpostavil: “Nasprotniku, ki ni imel rešitve, smo omogočili, da tekmo zmaga. V zadnjih desetih minutah se je nerazumljivo zgodil padec zbranosti. Bistveno premalo smo igrali v tistih trenutkih, nismo delali, kar bi morali in kar bi si želeli.

Odločilno je bilo obdobje med 81. in 85. minuto, ko so vijoličasti delovali povsem nebogljeni. Padca v igri ni razumel niti Milanič: “Težko razumljivo, dejansko smo nehali igrati. Ko je bilo več prostora, smo izpeljali nekaj zelo dobrih akcij. Zabili smo fantastičen gol, imeli priložnost, ko bi lahko oz. bi morali povišati rezultat. Potem pa se je počasi zgodila izguba nadzora. Rinili smo naprej, brez da bi si želeli dlje zadržati žogo, s tem pa bi nam se odpiral prostor za nove zaključke. Skrbi me, da smo tako popustili. To se ne sme več zgoditi. Nikdar!

NK Maribor/Drago Wernig

Mariborčani so tako prekinili zelo uspešno serijo dobrih rezultatov, svojo serijo fantastičnih predstav pa nadaljuje Dare Vršič, ki je bil tudi včeraj gonilna sila trenutno vodilne ekipe Prve lige Telekom Slovenije. “Res je izredno učinkovit. Zadene domala že iz prve priložnosti, ki jo ima. Tudi ta tekma je potrdila, da si kot moštvo ustvarjamo priložnosti, kar je dobro. Ni pa dobro, da ne zadevamo. Z Vršičem zadržati učinkovitost in popraviti izkoristek napadalcev je še ena izmed prihodnjih nalog,” je o trenutno najbolj vročem igralcu svoje ekipe povedal Milanič.

Kljub porazu pa so vijoličasti prišli do pomembnega gola v gosteh, ki jim omogoča nekoliko lažji povratni obračun. Nov derbi bo na sporedu prihodnjo sredo, 12. aprila, do takrat pa so misli Milaniča in njegovih varovancev znova pri prvenstvu: “Nismo zadovoljni, da smo izgubili. Sploh na takšen način. Tega si nikakor nismo želeli, tudi potek tekme je kazal, da ne bo tako. Toda imamo še 90 minut v Ljudskem vrtu, ko bomo skušali narediti vse, da se uvrstimo v finale. Zdaj pa se usmerjamo nazaj k prvenstvenim obveznostim.