Igralci angleškega šestoligaša prepevali po zmagi v FA pokalu

Premier Liga 10. Jan 202112:39 > 12:41 0 komentarjev
Laurence Griffiths, Getty Images

Nogometni klub Chorley, ki igra v 6. angleški ligi, je včeraj zabeležil največji uspeh v zgodovini. Amaterska ekipa je v 3. krogu angleškega FA pokala izločila Derby County, ki je sicer član Championshipa.

Uspeha Chorleya sicer ne moremo okarakterizirati kot senzacijo, saj je Deyby County, pod taktirko Wayna Rooneya, igral z mladinsko ekipo. V prvi ekipi je namreč kar nekaj nogometašev okuženih s koronavirusom.

Slavje šestoligaša iz Victory Parka, ki sicer sprejme 3700 gledalcev, ni bilo zaradi tega nič manj entuziastično.

Nogometaši Chorleya so objeti v krogu zapeli uspešnico angleške pevke Adele Someone like you.

Moštveni duh amaterske ekipe je navdušil tudi legendarnega angleškega nogometaša Garyja Linekerja:

Fantastično,” se je glasil zapis 60-letnika, ki je za reprezentanco treh levov dosegel 48 golov na 80 tekmah.

Nogometašem Chorleya je na podoben način čestital tudi Rio Ferdinand.

Tekma se je sicer končala z izidom 2:0. Za šestoligaša sta zadela Hall in Calveley.

V 6. angleški ligi – sever, v kateri sicer nastopa 22 ekip, je Chorley trenutno na 10. mestu.

Karantena gor ali dol, po tem uspehu, bo pivo teklo v potokih!

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!