Suarez je zakuhal velik škandal!

La liga 22. Sep 202015:06 > 15:18
Michael Regan/Getty Images

Luis Suarez je zakuhal velik škandal. Tokrat izven nogometnih igrišč. Urugvajec naj bi goljufal na testu italijanskega jezika, da bi dobil italijanski potni list, ki bi mu omogočil da v klubu ne bi imel status tujca.

Este News/ Handout via REUTERS

Suarez je bil zelo blizu prestopa v Juventus, a stara dama iz Torina je želela, da Urugvajec pridobi italijanski potni list, saj tako ne bi imel status tujca. Pogoj za to pridobitev italijanskega potnega lista je opravljen test italijanskega jezika.

Suarezova žena je Italijanka in tako je dobil možnost, da pridobi državljanstvo države, ki je članica EU. Po poročanju italijanskega novinarja Fabrizia Romana pa Urugvajec ne oblada italijanščine. Suarez naj bi goljufal tako, da naj bi naprej dobil vprašanja, ki so bila na testu.

Izvedeli smo, da je Luis Suarez v naprej dobil vprašanja, ki so bila na testu. Na osnovi tega je lahko opravil test. Začeli bomo s preiskavo zoper vseh ljudi, ki so bili udeleženi v to prevaro,” se glasi sporočilo iz Perugie.

Prihod Urugvajca v Torino je sicer padel v vodo. Juventus je namesto njega v svoje vrste zvabil Alvara Morato. Prav slednjega naj bi Urugvajec nadomestil s prihodom na Wanda Metropolitano.

Sportklub Slovenija