Koeman: Normalno, da je Messi žalosten

La liga 26. Sep 202019:39 > 19:56
Getty Images

Ronald Koeman bo v nedeljo doživel ognjeni krst na klopi Barcelone, ko bodo Katalonci pred praznim Nou Campom gostili Villarreal (ob 21:00 v živo na SK 1). Nizozemec se pred srečanjem ni izognil vprašanju o Luisu Suarezu in Lionelu Messiju.

Za začetek je Ronald Koeman odgovarjal na vprašanja o odhodu Luisa Suareza. V mediji se je ustvarila zgodba, da je ravno on skupaj z upravo zrežiral njegov odhod. “Zdi se, kot da sem jaz izpadel slaba oseba v tem filmu, čeprav sem poklical Luisa Suareza in mu izkazal spoštovanje kot nogometašu in osebi. Dejal sem mu, da se bo težko izboril za minutažo, če ostane, vendar bo del skupine, če se odloči ostati. Preden sem podpisal pogodbo, je klub že sprejel nekatere odločitve, ki sem jih sprejel,” je Koeman krivdo v veliki meri zvalil na stran vodstva kluba.

Po odhodu Suareza v Atletico Madrid se je na Instagramu znova oglasil tudi Lionel Messi, ki je hitro izkoristil priložnost in znova napadel klub zaradi prestopne politike. “Normalno, da je Messi žalosten, ko je eden od njegovih prijateljev zapustil klub. Leo je primer za vse na tekmah in treningih. Niti enkrat se ni zgodilo, da ne bi bil pripravljen. Pokazal je predanost in ni nobenih dvomov v tej smeri,” je z veliko mero previdnosti odgovoril nizozemski strokovnjak.

Koeman priznava, da Barcelona išče zamanjavo za Urugvajca. “Vedno iščemo igralce, ki bi lahko izboljšali ekipo. Zgodi se, da igralce, ki jih želimo, ne moremo dobiti zaradi finačnega stanja kluba, toda to sprejemam in s tem sem bil že seznanjen,” je zaključil Koeman. Njegov debi na klopi Barcelone v nedeljo od 21:00 naprej spremljajte v živo na SK 1.