Danes na SK: Atletico in Barca začenjata sezono

La liga 27. Sep 20209:32 > 9:55
Getty Images/Angel Martinez

Danes bo na sporedu šest tekem španske La Lige. Prve tekme v sezoni bodo odigrale ekipe Atletica Madrida, Seville in Barcelone.

Jan Oblak in njegovi soigralci iz Atletica bodo sezono začeli na domačem stadionu proti vodilni Granadi, ki je premagala Athletic Bilbao (2:0) in Alaves (2:1). Kljub dobremu startu v sezono pa bo Granadi v prestolnici trda predla, saj Atletica ni premagala niti enkrat, odkar je leta 2011 prišla v Primero (11 porazov in 3 neodločeni rezultati).

Atletico je evropsko sezono 2019-20 v Lizboni zaključil pred 45 dnevi, danes pa naj bi v njihovem dresu debitiral Luis Suarez, ki je pred dnevi prestopil iz Barcelone. Trener Diego Simeone se je šele v petek vrnil iz karantene zaradi covida, njegova ekipa pa je odigrala le eno pripravljalno tekmo.

Atletico naj bi se zanimal še za dva igralca – Edinsona Cavanija in Lucasa Torreiro – preden se prestopni rok konča, ampak dva igralca, ki bi morala zato klub zapustiti, sta v postavi za nedeljsko tekmo. Diego Costa naj bi bil v prvi enajsterici, Hector Herrera pa si bo moral igralni čas izboriti. Jose Gimenez (covid) in Šime Vrsaljko (manjša poškodba) nista v postavi, kot tudi ne Victor Mollejo, ki bi lahko odšel na posojo, preden se prestopni rok konča 5. oktobra.

Barcelona se bo po drami zadnjega meseca na igrišče vrnila proti Villarrealu. Na klopi katalonskega velikana bo v La Ligi debitiral Nizozemec Ronald Koeman. Na treh pripravljalnih tekmah v zadnjih dneh so Katalonci vsakič zanesljivo zmagali. Messija in družbo si boste lahko ogledali na SK 1 ob 21.00.

Nedeljske tekme La Lige na Sportklubu:

12:00 Osasuna – Levante (SK 2)

14:00 Eibar – Athletic Bilbao (SK 6)

16:00 Atletico Madrid – Granada (SK 2)

18:30 Cadiz – Sevilla (SK 5)

21:00 Barcelona – Villarreal (SK 1)